Search

۵ نکته امنیتی برای استفاده از اپلیکیشن‌های داخلی 

تواناتک: اپلیکیشن‌های داخلی ایران به هیچ‌ عنوان امن نیستند و استفاده از آن‌ها را توصیه نمی‌کنیم ولی اگر مجبور به استفاده از اپلیکیشن‌های داخلی ایران هستید و هیچ راه دیگری ندارید، می‌توانید نکات امنیتی را که در این مقاله به آن پرداختیم، رعایت کنید. 

۱- مدیریت دسترسی‌ها

قبل از نصب هر اپلیکیشن، دسترسی‌های مورد نیاز آن را بازبینی کنید و به دسترسی‌هایی که به نظرتان غیرضروری می‌آید، مجوز ندهید. این موضوع برای اپ‌های داخلی به دلیل اینکه امنیت مناسبی ندارند خیلی مهم است. تنها بسته به عملکرد اپ به آن‌ها دسترسی‌های لازم را بدهید. مثلا به اپ بانک دسترسی به گالری  دستگاه هوشمند خود را ندهید. 

۲- استفاده از حساب کاربری مجزا

از یک حساب کاربری مجزا برای اپلیکیشن‌های داخلی استفاده کنید تا در صورت دسترسی غیرمجاز به یک حساب، سایر حساب‌های شما تحت تأثیر قرار نگیرند. برای ساخت حساب کاربری در اپلیکیشن‌های داخلی، وقتی نیاز به وارد‌کردن اطلاعات است، به هیچ‌ عنوان از ایمیل‌های اصلی‌تان استفاده نکنید.  حتما یک ایمیل دوم برای استفاده و ثبت‌نام در اپ‌های داخلی داشته باشید. 

بررسی مدام فعالیت‌ها

۳- فعالیت‌های غیرمعمول یا ناشناخته در حساب‌ها و اپلیکیشن‌های خود را مدام بررسی کنید و در صورت مشاهده هرگونه فعالیت مشکوک، سریع اقدام به انجام موارد امنیتی کنید. 

۴- استفاده از نرم‌افزارهای امنیتی

نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس و آنتی‌مالور را روی دستگاه‌های خود نصب کنید و به‌روزرسانی و اسکن‌های منظم را اجرا کنید.

۵- آگاهی از حقوق خود

آگاه باشید که به عنوان یک کاربر، شما حقوق حریم خصوصی و امنیتی دارید. حتما در قسمت حریم خصوصی اپلیکیشن ببینید و بررسی کنید که اپ چه اطلاعاتی از شما ذخیره می‌کند.