Search

Copilot​​ Microsoft: ربات گفت‌و‌گوی هوش مصنوعی مایکروسافت

تواناتک: کوپایلوت ربات گفت‌و‌گوی هوش مصنوعی مایکروسافت است و ما در این مقاله به بررسی این اپلیکیشن و نحوه استفاده از آن می‌پردازیم. 

اپلیکیشن کوپایلوت مایکروسافت بسیار شبیه اپ چت‌جی‌.پی‌.تی است، با این تفاوت که این اپ قابلیت‌های بیش‌تری را در اختیار کاربران خود قرار داده است. با امکاناتی همچون چت‌بات، دستورات متنی، تولید تصاویر از طریق DALL-E 3 و قابلیت پیش‌نویس متن برای ایمیل‌ها و اسناد. 

این برنامه همچنین دارای دسترسی رایگان به آخرین مدل GPT-4 شرکت OpenAI است، در حالی که شما باید در چت‌جی‌.پی‌.تی برای بهره‌مندی از این قابلیت، هزینه پرداخت کنید.

مایکروسافت ماه‌ها پیش سرویس هوش‌مصنوعی خود را در موتور جستجوی Bing راه‌اندازی کرد و بعد از چند ماه این سرویس را کاملا مستقل و با نام Copilot ارائه کرده است. در حالی که هنوز شما امکان استفاده از سرویس چت‌بات را در بینگ دارید ولی مایکروسافت کار را برای شما راحت کرده و اپ کوپایلت را در اختیار دستگاه‌های اندرویدی و ای‌او‌اس قرار داده است.

برای استفاده از اپلیکیشن کوپایلوت نیاز به لاگ‌این‌شدن به حساب مایکروسافت – یا همان اوت‌لوک – خود را دارید. بنابراین می‌توانید از سرویس‌های کامل این اپ بعد از لاگ‌این موفق استفاده کنید. 

اگر تمایل دارید از مدل GPT-4 استفاده کنید، فراموش نکنید که در صفحه اصلی اپ گزینه Use GPT-4 را روشن کنید. 

پس از انجام این اقدامات می‌توانید دستورات متنی و صوتی خود را وارد کنید و منتظر پاسخ باشید. 

برای ساختن عکس هم کافی است توضیحات خود را وارد کنید تا تصویر دلخواه شما برای شما ساخته شود. 

در پایان یادآوری می‌کنیم که شما امکان چت‌کردن به فارسی هم در این اپ دارید.