Search

۴ ابزار برتر هوش مصنوعی برای ساخت عکس

تواناتک: این روزها هوش مصنوعی کارهای زیادی را برای ما انجام می‌دهد. یکی از آن‌ها تولید محتوای تصویری یا عکس است. به عنوان یک کاربر به‌سادگی با ارائه توضیحات دقیق درباره  تصویر دلخواه یا تنها با در‌اختیار‌گذاشتن یک سری کلمات کلیدی، سرویس‌های هوش مصنوعی قادر هستند تصویر دلخواه ما را بسازند.

 در این مقاله به معرفی ۴ ابزار برتر هوش مصنوعی در این زمینه می‌پردازیم. 

DALL.E

این سرویس توسط شرکت بنیان‌گذار چت‌.جی‌.پی‌.تی – OpenAI عرضه می‌شود. این سرویس قابلیت این را دارد با توضیحات یا فایل عکسی که در اختیارش می‌گذارید، در خروجی مجموعه‌ای عکس تولید کند. این سرویس دقت بالایی دارد و تصاویری نزدیک واقعیت می‌سازد. استفاده از این سرویس رایگان نیست و می‌بایست برای آن هزینه پرداخت کنید. در نسخه پولی این ابزار، شما امکان تعریف جزییات ریز عکس‌هایی که برای شما ساخته می‌شود را نیز خواهید داشت. 

Bing 

ساخت تصویر با هوش مصنوعی Bing توسط مایکروسافت در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. استفاده از آن کاملا رایگان است و برای کار با آن تنها نیاز به یک حساب کاربری مایکروسافت دارید. شما می‌توانید درخواست خود را وارد کنید و در خروجی ۴ عکس تحویل بگیرید. 

این سرویس تولید تصویر، به شما کمک می‌کند تا تصاویر هوش مصنوعی را با استفاده از DALL-E، مستقیما از نوار کناری Microsoft Edge ایجاد کنید. به این ترتیب که با وارد‌کردن یک پیام متنی، هوش مصنوعی مجموعه‌ای از تصاویر ایجاد خواهد کرد که با آن پیام هماهنگ است. همچنین شما امکان استفاده از وب‌سایت این سرویس را نیز دارید. 

MidJourney 

این سرویس یکی از پیشرفته‌ترین سرویس‌های تولید محتوای تصویری توسط هوش مصنوعی است. پیش‌تر، این امکان استفاده از این سرویس به صورت رایگان نیز وجود داشت اما اکنون نیاز به ساخت اکانت و خرید اشتراک دارید. این سرویس با توضیحات ساده‌ای که از شما می‌گیرد، می‌تواند عکس‌هایی مانند یک اثر هنری خلق می‌کند. 

Starry AI

Starry AI نیز یکی دیگر از سرویس‌های خوب در زمینه تبدیل متن به عکس با هوش مصنوعی است. این سرویس این امکان را دارد که با وارد‌کردن متنی کوتاه، برای شما عکس‌هایی با طراحی‌های مختلف بسازد. برای استفاده از نسخه رایگان این ابزار، باید از حساب گوگل خود استفاده کنید. فراموش نکنید که نسخه رایگان محدودیت‌هایی دارد و تبلیغات نمایش می‌دهد.