Search

۴ راه حل ساده برای مشکل دانلود اپ‌ها از گوگل‌پلی

تواناتک: اختلال دانلود اپ‌ها از گوگل‌پلی در دستگاه‌های اندرویدی یک مشکل متداول است. بنابراین ما در این مقاله راه‌حل‌های این مشکل را بررسی می‌کنیم.

دو نکته ضروری که در ابتدا باید از آن‌ها مطمئن شوید اتصال دستگاه‌تان به اینترنت و داشتن حافظه‌ کافی آن است. برای بررسی میزان حافظه آزاد دستگاه، در تنظیمات وارد بخش Memory شوید و بررسی کنید که آیا حافظه دستگاه شما جای کافی برای دانلود اپ را دارد یا خیر.

در ادامه ۴ روش ساده برای حل مشکل دانلود اپ‌ها از گوگل‌پلی را برمی‌شمریم:

۱. دستگاه خود را restart یا راه‌اندازی مجدد کنید. Restartکردن دستگاه، گاهی به رفع این مشکل کمک می‌کند و دیگر نیازی به انجام کارهای اضافه دیگر نیست. پس حتما قبل از انجام هر کاری دستگاه خود را مجدد راه‌اندازی کنید و دوباره برای دانلود اپ تلاش کنید. 

۲. حافظه موقت یا کش اپ گوگل‌پلی را پاک کنید. برای این کار به بخش تنظیمات دستگاه بروید و در قسمت اپلیکیشن‌ها، وارد اپ گوگل‌پلی شوید. سپس به قسمت Storage بروید و Clear Cache و Clear Data را انتخاب کنید. بعد در قسمت صفحه اصلی اپ گوگل‌پلی، گزینه Force Stop را بزنید و در نهایت دوباره گوگل‌پلی را باز کنید و برای دانلود اپ تلاش کنید. 

۳. اگر فکر می‌کنید بعد از به‌روز‌رسانی اپ گوگل‌پلی، با مشکل دانلود اپ‌ها روبرو شده‌اید، برای حل این مشکل آپدیت آخر را حذف کنید. به این ترتیب که ابتدا به بخش تنظیمات دستگاه بروید، در قسمت اپلیکیشن‌ها وارد اپ گوگل‌پلی شوید، روی علامت سه‌نقطه بالا سمت راست بزنید و گزینه Uninstall Updates را انتخاب کنید. با این کار گوگل‌پلی به ورژن قبلی باز می‌گردد و اگر به دلیل باگ نسخه آخر، گوگل‌پلی شما مشکل دانلود اپ پیدا کرده باشد، مشکل حل خواهد شد. 

۳. با یک اکانت جدید برای دانلود اپ تلاش کنید. برای این کار در تنظیمات دستگاه خود به قسمت اکانت بروید، روی اکانت گوگل خود بزنید و گزینه Remove Account را انتخاب کنید. در این مرحله اکانت جدید را با انتخاب گزینه Add Account انتخاب کنید، نوع اکانت گوگل خود را نیز انتخاب کنید و مشخصات اکانت جدید را وارد کنید و برای دانلود اپ تلاش کنید.

۴. اگر با انجام این راهکارها همچنان مشکل داشتید، با کاربران دیگر چک کنید و مطمئن شوید که مشکل از طرف گوگل‌پلی نباشد. این سرویس ممکن است دچار اختلال جهانی شده باشد پس مطمئن شوید مشکل دانلود اپ از گوگل‌پلی برای شما به دلیل اختلال در این سرویس نباشد.